برگزاری چهارمین برنامه از جشنواره فراگیر نخستین واژه آب در آبفا منطقه 5 اصفهان

شما اینجا هستید

چهارمین برنامه از جشنواره فراگیر نخستین واژه آب که با حضور دانش آموزان ناحیه 5 اصفهان برگزارشد با استقبال خوب دانش آموزان همراه بود به طوریکه ستایش سلطانی دانش آموز کلاس اول مدرسه محجوب گفت: من همیشه وقتی می خواستم مسواک بزنم کم آب مصرف می کردم اما امروز یادگرفتم حتماً با یک لیوان آب مسواک بزنم چون آب کم است و رودخانه زاینده رود خشک است.
و هلیا جلالی گفت: آب کم است پس باید از این آب کم مواظبت کنیم و آن را هدر ندهیم مثلاً موقع حمام کردن آب بازی نکنیم.
در این برنامه ناصر علیزاده مدیر آبفا منطقه 5 شهر اصفهان گفت: در سالهای اخیر آبفا منطقه 5 شهر اصفهان علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی که بعضاً با همکاری اداره آموزش و پرورش بوده همانند برگزاری زنگ نجات آب در مدارس و برگزاری همین جشنواره فراگیر نخستین واژه آب که برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب میان دانش آموزان در دستور کار قرار گرفت نیز با تعامل و همکاری ائمه جماعات و جمعه دیگر اقشار مردم را به مصرف صحیح آب ترغیب نمودیم.
وی ادامه داد: اکیپ مروجین مصرف آب در طول سال در پیمایش اماکن عمومی، اداری، درمانی، آموزشی افرادی که آب را به درستی مصرف نمی کنند با راهنمایی کردن از آنها می خواهند آب را بهینه مصرف کنند .
علیزاده اعلام کرد: در چندسال گذشته آبفا منطقه 5 شهر اصفهان با پایش کولرها، تنظیم والوهای سطح شهر، جمع آوری انشعابات غیرمجاز، در صدد توزیع عادلانه آب و نیز جلوگیری از هدررفت آب بوده که در این زمینه به موفقیت هایی هم دست یافتیم.
در ادامه این برنامه محمد قندهاری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان گفت: ناحیه 5 آموزش و پرورش شهرستان بزرگترین ناحیه با بیش از 85 هزار نفر دانش آموز است که از این رقم بیش از 7 هزار نفر آن دانش آموز کلاس اولی هستند.
وی گفت: ناحیه 5 آموزش و پرورش شهراصفهان باتوجه به اسناد بالادستی آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین برنامه هایی در جهت آماده کردن دانش آموزان برای زندگی بهتر ایران اسلامی در دستور کار قرار داده که در این ارتباط موظف هستیم مهارت های زندگی آداب اجتماعی را به دانش آموزان آموزش دهیم و در این راستا مصرف بهینه انرژی هم یکی از راهبردهای اساسی است.
وی افزود: در سالهای اخیر با توجه به اینکه با بحران کم آبی مواجه شدیم بسیاری از برنامه های فرهنگی را مختص به آموزش و ترغیب دانش آموزان به مصرف بهینه آب دادیم به طوریکه از مدیران مدارس خواستیم بخشی از برنامه های فرهنگی خود را مختص به فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در بین دانش آموزان قرار دهند و توجه ویژه به صیانت از این مایه حیات داشته باشند.
قندهاری اعلام کرد: از مدیران مدارس خواسته شد در انجمن اولیا مربیان از اولیا بخواهند که در محیط خانه آب را به درستی مصرف کنند تا الگوی مناسبی برای کودکان و نوجوانان باشند همچنین در جشنواره جابربن حیان از دانش آموزان خواسته شد که طرح ها، ایده ها، وسایل دست ساز، کاردستی، نقاشی و ... و دیگر هنرهای خود را با موضوع مصرف بهینه آب ارائه دهند و به این موضوع اساسی بپردازند تا سفیران خوبی برای مصرف صحیح آب باشند.
اقدس بصیری مدیر مدرسه محجوب از برنامه بسیار شاد که با زبان کودکانه به صورت نمایش و موسیقی برگزارشد ابراز خرسندی نمود و گفت: از اینکه این برنامه با شیوه های جدید مصرف بهینه آب را بسیار دلنشین به دانش آموزان آموزش می دهد جای بسیار تشکر از مسئولان امر دارد چراکه ما در مدرسه از ابزراهای کاهنده مصرف آب استفاده می کنیم و نیز به بچه ها آموزش مصرف صحیح آب را نیز آموزش می دهیم ولی مطمئن هستیم که برگزاری این جشنواره بسیار مؤثرتر از روشهای تئوری و عملی است چرا که با استفاده از ظرفیت های هنری مصرف صحیح آب آموزش داده شد.

 

منبع: 
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
دسته بندی خبر: 
اخبار فرهنگی