Header First

This is a debugging block

Preface First

This is a debugging block

دولتها در نظام اسلامی باید مورد حمایت مردم قرار بگیرند

محتوا

This is a debugging block

آب مايه حيات و عامل و محرك اصلي فعاليتهاي كشاورزي به شمار مي رود و 70 درصد آب مصرفي جهان به آبياري اختصاص مي يابد بسياري از كشورها بخصوص كشورهايي كه در مناطق خشك و نيمه خشك قرار دارند براي توليد محصولات كشاورزي به آب نياز دارند و بيش از 90 درصد توليدات زراعي و باغي كشور ما نيز حاصل كشت آبي است و در واقع آب محور توسعه كشاورزي است منابع آب تجديدشونده كشور 130 ميليارد مترمكعب است و از 5/89 ميليارد مترمكعب آب استحصال شده در كشور 83 ميليارد آن در بخش كشاورزي مصرف مي گردد (5/93 درصد) و علي رغم محدوديت شديد منابع آب بهره وري و كارآيي استفاده ازاين منابع بسيار پايين است بخش كشاورزي درآينده بايد... ادامه مطلب

نجار در بازدید از مناطق سیل زده البرز: ساخت و سازهای غیرمجاز در جاده چالوس خسارت سیل را تشدید کرد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه حدود ۱۰۰ واحد مسکونی در روستای سیجان آسیب دیده است، گفت: مردم باید به این نکته توجه داشته باشند که به حریم رودخانه تجاوز نکنند و در مناطقی که احتمال بروز حوادث است مستقر نشوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار با اشاره به اینکه در دوروز گذشته شاهد بارندگی در بسیاری از استان‌های کشور بودیم، اظهار داشت: به دنبال این بارندگی و به سبب وقوع سیل در برخی نقاط از جمله استان البرز مردم متحمل خسارات جانی و مالی... ادامه مطلب

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی میزان خسارت ناشی از سیل آخر هفته گذشته به...

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اطلس بلایای طبیعی تمام استان های کشور تهیه...

آب مايه حيات و عامل و محرك اصلي فعاليتهاي كشاورزي به شمار مي رود و 70 درصد آب مصرفي جهان به...

نجار در بازدید از مناطق سیل زده البرز: ساخت و سازهای غیرمجاز در جاده چالوس خسارت سیل را تشدید...

خسارت ٢١٥ میلیارد ریالی سیل به خراسان شمالی

چ, 05/14/1394 - 20:54 -- admin

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی میزان خسارت ناشی از سیل آخر هفته گذشته به تاسیسات زیربنایی و اقتصادی این استان را افزون بر ٢١٥ میلیارد ریال اعلام کرد.
حسین عظیمی عصر روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ١٤٩ میلیارد ریال از این خسارات به بخش کشاورزی و دامی خراسان شمالی وارد شده که نابودی بخشی از محصولات کشاورزی مزارع و باغ ها را به دنبال داشته است.

به گفته وی در حوزه کشاورزی علاوه بر از بین رفتن مزارع کشاورزی و محصولات باغی، بخشی از علوفه خشک کشاورزان در داخل مزارع نیز نابود شده و افزون بر ٥٠ راس دام سبک و سنگین نیز تلف شده است.

اطلس بلایای طبیعی استان های کشور تهیه شد

چ, 05/14/1394 - 20:37 -- admin

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اطلس بلایای طبیعی تمام استان های کشور تهیه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، مرتضی اکبر پور روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در همدان افزود: نقشه خطر بلایای طبیعی با عنوان اطلس بلایای طبیعی تهیه شده است و در مدیریت ریسک و مدیران بحران استفاده می شود.

وی بیان کرد: بحران اتفاقی است که در همه کشورها رخ می دهد و ایران از کشورهای آسیب پذیر است که بیش از ٣٣ نوع بحران در آن اتفاق می افتد.

بحران آب و راههاي مد يريت بحران

س, 05/13/1394 - 15:41 -- admin

آب مايه حيات و عامل و محرك اصلي فعاليتهاي كشاورزي به شمار مي رود و 70 درصد آب مصرفي جهان به آبياري اختصاص مي يابد بسياري از كشورها بخصوص كشورهايي كه در مناطق خشك و نيمه خشك قرار دارند براي توليد محصولات كشاورزي به آب نياز دارند و بيش از 90 درصد توليدات زراعي و باغي كشور ما نيز حاصل كشت آبي است و در واقع آب محور توسعه كشاورزي است منابع آب تجديدشونده كشور 130 ميليارد مترمكعب است و از 5/89 ميليارد مترمكعب آب استحصال شده در كشور 83 ميليارد آن در بخش كشاورزي مصرف مي گردد (5/93 درصد) و علي رغم محدوديت شديد منابع آب بهره وري و كارآيي استفاده ازاين منابع بسيار پايين است بخش كشاورزي درآينده بايد ضمن

اشتراک در مدیریت بحران آب RSS