راهبرد شرکت
امروز : ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان

شما اینجا هستید

   در راستای اجرای پروژه های بهبود احصاء شده از ارزيابي عملكرد شرکت براساس مدل EFQM، پروژه مدیریت استراتژیک در قالب اجرای طرح تحول مدیریت و ارتقاء بهره‌وری آغاز و مراحل اجرایی و عملیاتی پروژه  براساس شرح خدمات تنظیم شده به چهار مرحله اصلی تقسیم بندی و به اجرا گذاشته شد .

با توجه به شرح عملیات تعیین شده در شرح خدمات پروژه مدیریت استراتژیک فعالیت های اجرایی پروژه آغاز گردیده و اقدامات لازم مطابق برنامه زمانبندی بشرح زیر صورت گرفته است.

در ابتدا به منظور دستیابی به شناخت جامع و کامل از وضعیت شرکت، کارگروه تخصصی برنامه ریزی استراتژیک تشکیل گردیده اعضاء کارگروه از کلیه واحدهای سازمانی و در سطوح معاونت، مدیریت و کارشناسی مدیرعامل می‌باشند. در ادامه به منظور فرهنگ سازی و یکسان سازی اطلاعات و دانش افراد و ایجاد همزبانی، دوره آموزشی برنامه ریزی استراتژیک براي كليه اعضاء كارگروه هاي چهار پروژه بهبود  برگزار شد و مفاهیم و مراحل و فعالیت های انجام کار تعریف و تشریح گردید. بدنبال اقدامات مذكور و در راستای شناخت وضعیت موجود شرکت با بکارگیری روشهای مختلف از جمله مصاحبه، مشاهده، بررسی مدارک و مستندات درون سازمانی و برون سازمانی اقداماتی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به مصاحبه با کلیه معاونین شرکت و کلیه مدیریت های زیر مجموعه هر معاونت و مديران مستقل ، بررسی اساسنامه شرکت، گزارش خودارزیابی بر اساس مدل EFQM، شرح وظایف، اسناد استراتژیک ابلاغی و ... اشاره نمود. علاوه بر موارد فوق بخشی از اطلاعات آماری در زمینه نیروی انسانی، نسبتهای مالی، نحوه عملکرد پروژه ها و ... نیز  جمع آوری و تحلیل گرديد كه خروجی حاصل از این اقدامات منجر به تهیه جداول SWOTدر سطح معاونت ها و همچنین کل شرکت  گردید .

همچنین به منظور تکمیل جدول (SWOT) و تعیین دقیق عوامل خارجی (محیطی) حاکم بر شرکت وضعیت صنعت آب و برق، سند چشم انداز کشور و قوانین و مقررات موجود در این زمینه نیز ملاحظه و بررسی گرديد . در تحلیل محیط خارجی و شناسایی صحیح عوامل تاثیر گذار محیطی و پیش بینی روند تحولات آتی و میزان و نحوه تاثیر گذاری آنها در شرکت آب و فاضلاب اصفهان که منجر به فهرستی از فرصتها و تهدیدها خواهند شد ، سیستم اجرایی پروژه اقدام به تهیه چک لیستهایی  بر اساس مدل PESTبرای ارزیابی محیط سیاسی، اقتصادی، قانونی، اجتماعی و تکنولوژیکی و همچنین رقبا نیز شد .

همگام با فعالیت های فوق در جلسه کارگروه تخصصی برنامه ریزی استراتژیک براساس اسناد و مدارک موجود ماموریت و چشم انداز شرکت نیز به صورت پیش نویس تهیه و تدوین گردیده که در جلسه ای با حضور مدیرعامل، اعضاء هیئت مدیره و معاونین مورد بحث و بررسی و به تصويب رسيد .

خروجی حاصل از مطالعات و بررسی های به عمل آمده از عوامل داخلی و خارجی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  منجربه تهیه احصاء استراتژي هاي شركت ، اهداف و برنامه هاي پنجساله شرکت آب و فاضلاب استان گرديد .

 

 

آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو
نرم افزار CRM آریا