مدیرعامل آبفا استان اصفهان در جمع مسئولان صداوسیما مرکز اصفهان اعلام کرد:از رسانه ملی تنویر افکار عمومی در مواقع بحرانی جهت تأمین آب شرب انتظار می رود

شما اینجا هستید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جلسه ای که با حضور معصوم زاده معاون سیما مرکز اصفهان، طباطبایی معاون صدا، هنرمند مدیر تولید سیما و کاظمیان مدیر تولید صدا مرکز اصفهان برگزار شد گفت: درحال حاضر مدیریت مصرف یکی از مؤلفه های مهم وزارت نیرو و به تبع آن شرکت آبفا استان اصفهان قلمداد می شود و بر این اساس رسانه ملی می تواند در امر فرهنگ سازی مصرف صحیح آب این شرکت خدماتی را یاری کند.
مهندس هاشم امینی افزود: نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف امریست که طی سالیان سال تلاش و کوشش در میان اقشار مختلف جامعه محقق می شود در واقع فرهنگ سازی کاریست که باید مستمر و درازمدت دنبال شود تا در نهایت نتیجه موردنظر حاصل شود.
وی به همکاری رسانه ملی با شرکت آبفا استان اصفهان پرداخت و گفت: درحقیقت رسانه ملی متعلق به همه مردم با سلایق مختلف است. بر این اساس انتظار می رود صداوسیما مانند همیشه و بیش از پیش با شرکت آبفا در جهت ترویج مصرف بهینه آب و تنویر افکار عمومی به منظور چگونگی تأمین آب شرب در مواقع حساس و بحرانی که بر اثر بروز سیلاب، خشکسالی و سایر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه به وقوع می پیوندد  همکاری لازم را داشته باشند چراکه آبرسانی به مردم در مواقع بحرانی کاری بسیار دشوار است که خوشبختانه شرکت آبفا اصفهان به لحاظ برخورداری از نیروهای متخصص و متعهد تاکنون توانسته به خوبی این امر بسیار مهم را به درستی انجام دهد که نمونه بارز آن مهار کدورت آب به دلیل شدت بارندگی های اخیر و گل آلود شدن آب رودخانه زاینده رود بوده این درحالیست که مسئله کدورت آب یکی از چالش های اصلی صنعت آب و فاضلاب در کشور بوده که متخصصان و کارشناسان آبفا اصفهان توانستند با بهره گیری از دانش و تجربه این معضل اساسی صنعت را به خوبی مهار کنند بطوریکه با وجود بارندگی در بالادست زاینده رود و گل آلودگی آب در مسیر زاینده رود تا سد چم آسمان مردم با هیچ گونه قطعی آب روبرو نشدند. این دستاورد فنی با تلاش شبانه روزی کارشناسان آبفا و اقدامات پیشگیرانه در محل ورودی آب به تصفیه خانه باباشیخعلی حاصل گردید تا آب با استانداردهای تعریف شده در اختیار مشترکین قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: هم اکنون در سطح استان 325 ایستگاه فشارسنج و در شهر اصفهان 133 ایستگاه فشارسنج به صورت آنلاین استقرار یافته تا از لحاظ کمی و کیفی آب مورد نیاز مشترکین رصد شود تا آب عادلانه میان مردم توزیع گردد.
وی اعلام کرد: درچند سال اخیر صداوسیما با تهیه و ساخت برنامه های مختلف همانند جاری حیات، قطره، دانایی، اون بالاها ، درج زیرنویس و نیز در برنامه های اصفهان امروز، بازتاب، گفتگوی هفته همکاری لازم را با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور مصرف صحیح آب داشته اند به طوریکه می توان گفت تعامل سازنده صداوسیما و شرکت آبفا توانسته است راهکارهای فرهنگی مصرف بهینه آب را در میان مردم ترویج دهد و گواه این مدعا را در کاهش مصرف سرانه آب در بخش خانگی شاهد هستیم. به عنوان مثال در 6 سال گذشته مصرف سرانه آب خانگی 189 لیتر بوده که با حدود 20 درصد کاهش هم اکنون به 151 لیتر رسیده است.
وی در ادامه به تأسیس خانه فرهنگ آب در اصفهان اشاره کرد و اعلام داشت: در سطح کشور، اصفهان تنها شهری است که دارای خانه فرهنگ آب می باشد و در این محل به قشرهای مختلف مردم به ویژه کودکان و دانش آموزان، مربیان مهدهای کودک، و معلم های مقاطع مختلف تحصیلی روشهای مصرف بهینه آب توسط کارشناسان آموزش داده می شود که این مسئله هم بی تأثیر در مصرف بهینه آب نمی باشد. در پایان این نشست از عوامل و دست اندرکاران برنامه رادیویی جاری حیات نیز قدردانی شد.

 

منبع: 
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
دسته بندی خبر: 
اخبار فرهنگی