مدیر عامل آبفای استان اصفهان خبر داد؛ اعطای تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت به متقاضیان خرید انشعاب فاضلاب

شما اینجا هستید

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از انعقاد تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران برای اعطای وام قرض الحسنه به متقاضیان خرید انشعاب فاضلاب خبر داد.
مهندس هاشم امینی افزود: شهروندانی که تاکنون نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام نکرده اند می توانند با معرفی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به شعب منتخب بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه کرده و از وام در نظر گرفته شده با اقساط 36 ماهه استفاده کنند.
وی در ششمین نشست تخصصی توسعه فروش انشعاب فاضلاب در مناطق دارای امکان فنی سخن می گفت افزود: بر اساس بودجه  مصوب سال 1396 باید تا پایان امسال 28 هزار 600 فقره انشعاب فاضلاب با 55 هزار آحاد به متقاضیان جدید واگذار شود.
مهندس امینی گفت: بر همین اساس تا پایان آبان ماه سال جاری 11 هزار و 160 فقره انشعاب با 22 هزار و 400 آحاد واگذار شده که نشان از تحقق 40 درصدی برنامه زمان بندی دارد.
وی توسعه شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب را موجب ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه دانست و گفت: با توجه به سرمایه گذاری های کلان در این بخش باید شهروندان را به خرید انشعاب فاضلاب ترغیب کرد.
مدیر عامل آبفای استان اصفهان در عین حال بر حاکم شدن نگاه تخصصی و مهندسی هنگام اجرای طرح های فاضلاب تاکید کرد و افزود: نباید اجازه داد افراد غیر متخصص و غیر مسئول با نصب های غیر اصولی، فعالیت های شرکت را مخدوش سازند.
معاون خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در این نشست گزارشی از پیمایش اماکن دارای امکان فنی فاضلاب ارائه کرد و گفت: در حال حاضر حداقل امکان واگذاری انشعاب فاضلاب به 37 هزار متقاضی جدید وجود دارد.
 رضا رضایی افزود: این نتایج نشان می دهد شرکت آبفای استان اصفهان میلیاردها تومان در زمینه احداث تصفیه خانه و توسعه شبکه های فاضلاب سرمایه گذاری کرده است اما هنوز هزاران نفر از شهروندان در شهرهای تحت پوشش نسبت به خرید و نصب انشعاب فاضلاب اقدام نکرده اند.
در ادامه ششمین نشست تخصصی توسعه فروش انشعاب فاضلاب در مناطق دارای امکان فنی همچنین مدیران آبفای منطقه 4 شهر اصفهان، برخوار، نجف آباد و خمینی شهر در سخنان جداگانه ای، گزارشی از وضعیت واگذاری و نصب انشعاب فاضلاب به متقاضیان جدید و ارائه تسهیلات بلند مدت به شهروندان ارائه کردند.

 

منبع: 
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
حوزه: 
دسته بندی خبر: 
اخبار مهم