امروز : ۲۷ دى, ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷

شما اینجا هستید

مدیرعامل شرکت آبفا استان در جمع مدیران آموزش و پرورش :سازگار نمودن مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در نشستی با مدیران، معاونان مالی و پشتیبانی و مسئولان روابط عمومی مدیران نواحی آموزش و پرورش استان بر فرهنگ سازی مصرف بهینه آب تأکید کرد و گفت: در سال آبی جاری که ۴۷ درصد کاهش بارش داشتیم باید تک تک افراد جامعه آب را بهینه مصرف کنند تا در این شرایط خشکسالی مسئولیت اجتماعی خود را در مقابله با تبعات ناشی از خشکسالی به خوبی انجام داده باشیم که در این زمینه آموزش و پرورش بهترین نهاد برای مهیا نمودن فرهنگ صحیح مصرف در جامعه هستند.
مهندس هاشم امینی اعلام کرد: آموزگاران قشری بسیار اثرگذار در جامعه هستند که می تواند مردم را به این باور برسانند که آب با تغییر اقلیم در کشور کم شده است و باید مصرف را متناسب با منابع تطبیق دهیم.
وی افزود: سازگار نمودن مردم با کم آبی تنها مختص یک دستگاه نیست. این امر یک رویداد بین بخشی است که بسیاری از دستگاهها و نهادها باید مردم را ترغیب به سازگاری با کم آبی نمایند که در این میان آموزش و پرورش نقش مؤثری در این زمینه دارد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در این نشست بر خرد جمعی تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: انتظار می رود تمام مسئولان امر با یک خرد جمعی راهکارهای گذر از بحران کم آبی را در استان عنوان نمایند تا در دسترسی مردم به خدمات شرکت آبفا وقفه ای به وجود نیاید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان مدیریت مصرف آب از سوی تمام مردم را بسیار مهم خواند و اعلام کرد: متأسفانه با اینکه در چندسال اخیر اقلیم آب و هوایی کشور تغییر کرده است و اقلیم برخی از نقاط کشور از نیمه خشک به خشک تبدیل شده است اما هنوز بعضی از مردم آب را درست مصرف نمی کنند و بدمصرفی هنوز در میان برخی از مردم رواج دارد در حالیکه باید مردم به این باور برسند که پایداری رفاه و آرامش آنها در گرو اعمال مدیریت مصرف آب است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: معلمان و دانش آموزان می توانند به عنوان مروجان اصلی مصرف بهینه آب به کمک شرکت آب و فاضلاب بیایند و معلمان باید علاوه بر شغل معلمی سقایی را هم بپذیرند و در این زمینه فرهنگسازی کنند.
مهندس  هاشم امینی در جلسه مشترک مدیران آموزش و پرورش و مدیران آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه مردم اگر می‌خواهند در نیم فصل اول سال جاری با چالش جدی در دسترسی پایدار به آب شرب مواجه نشوند باید مصرف‌شان را مدیریت کنند اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۴ میلیون و ۷۰ هزارنفر در ۵۶ شهر و ۳۰۰ روستا تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند، بنابراین اگر این تعداد مصرف روزانه خود را مدیریت کنند به ‌گونه‌ای که آب کمتری نسبت به گذشته مصرف کنند مسلما با مشکل کم آبی در فصل تابستان مواجه نمی‌شوند اما اگر بخواهندهمان شیوه مصرف را که در سنوات گذشته داشتند دنبال کنند قطعا با مشکل کم  آبی در فصل تابستان روبرو می‌شوند.
وی تاکید کرد: توصیه می‌شود مردم به راهکارهای مصرف بهینه آب که از سوی شرکت آبفا استان اصفهان در قالب توزیع بروشور در میادین و اماکن پرتردد شهر و برنامه‌هایی که در قالب فیلم‌های مستند، انیمیشن، موشن گرافی، زیر نویس و گزارش‌ها از مرکز صدا و سیما به سمع و نظر مردم می‌رسد توجه کنند.
مهندس امینی به انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شرکت آبفا استان اصفهان با اداره کل آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: شرکت آبفا استان اصفهان طی تفاهم نامه‌ای که با اداره آموزش و پرورش منعقد کرده  مقرر شده اداره آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت خانه فرهنگ آب راه‌های مصرف بهینه آب را به دانش آموزان در مقاطع مختلف آموزش دهد.
وی نصب شیرهای فشارشکن را در اصفهان یکی از راههای توزیع عادلانه آب برشمرد و خاطرنشان‌کرد: شرکت آبفا استان به‌منظور توزیع عادلانه آب در اصفهان اقدام به نصب شیرهای فشار شکن در مناطق مختلف کرده تا آب شرب با فشار یکسان در میان مشترکین توزیع شود. همچنین  شرکت آبفا استان اصفهان با توجه به اینکه نصب شیرآلات کاهنده می‌تواند حداقل ۳۰ درصد مصرف آب را کاهش دهد در صدد توزیع انبوه شیرآلات کم مصرف میان مردم است.
وی اضافه کرد: با توجه به بحران کم آبی که هم اکنون کشور ما  و علی الخصوص در استان ما با آن روبرو است، ضرورت دارد فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب مدنظر قرار گیرد که در این در این میان می توان از ظرفیت ها و پتانسیل های آموزش و پرورش در خصوص فرهنگ سازی شیوه مصرف صحیح آب استفاده کرد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان ادامه داد: زنگ آب نماد پررنگتر شدن تفاهمنامه میان آموزش و پرورش و آبفا است و با مدیریت صحیح می توان از این بحران عبور کرد.
در این جلسه سید محمد میرپور، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان در نهادینه کردن مصرف بهینه آب و در خصوص صرفه جویی در مصرف آب می توانیم از روش های مختلف آموزشی و فرهنگی برای فرهنگ سازی استفاده کنیم و در این زمینه دانش آموزان و معلمان بهترین کسانی هستند که می توانند موثر باشند.
وی با اشاره به اینکه موضوع آب مهم است و باید ورود جدی به آن داشته باشیم اظهار داشت: امضا و تبادل تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و اداره آب و فاضلاب استان ، می تواند گام مهمی در نهادینه كردن فرهنگ استفاده صحیح از آب باشد.
میرپور با تاكید بر اهمیت آموزش استفاده صحیح از آب خاطر نشان كرد: دانش‌آموزان می‌توانند با فراگیری این آموزش‌ها، به عنوان مروجان مصرف صحیح آب در خانواده و جامعه عمل كنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در زیرساخت‌های آموزشی باید به بحث اصلاح الگوی مصرف آب به صورت رسمی و جدی پرداخته‌شود، اظهار داشت: باید نگرش دانش آموزان  را به سمت استفاده صحیح از آب سوق دهیم تا نسل آینده نسلی صرفه‌جو باشند.
میرپور گفت: امیدواریم برنامه‌هایی كه در راستای اصلاح الگوی مصرف آب انجام می‌شود در نهایت كاهش مصارف غیر ضروری را به همراه داشته باشد.
وی با اعلام اینکه تفاهمنامه بین آموزش و پرورش و شرکت آبفا در راستای توسعه همکاری های مشترک در زمینه های فرهنگ سازی شیوه مصرف آب و صرفه جویی و استفاده سالم و پایدار و نقش دانش آموزان و خانواده های محترم در این زمینه به امضاء خواهد رسید تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور ایران در منطقه آب و هوایی خشک و نیمه خشک واقع شده و میزان متوسط بارندگی در آن حدود یک سوم متوسط جهانی می باشد لذا ضرورت مدیریت مصرف آب فرهنگ سازی شیوه صحیح مصرف آب در میان دانش آموزان دوره ابتدایی، آموزش روش های صرفه جویی مصرف آب در مدرسه و خانه و توسعه مشارکت دانش آموزان، معلمان و مدارس و خانواده ها در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب از اهداف این تفاهم نامه است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در این راستا نقش آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت در بین دانش آموزان در خصوص شیوه فرهنگ سازی مصرف صحیح آب مشهود است، اگر اطلاعات فنی در اختیار دستگاه تعلیم تربیت قرار بگیرد، مطمئن باشید ما هم با اعضاء شورای معاونین در اداره کل آموزش و پرورش با هماهنگی معلمان به موضوع صرفه جویی و نقش حیاتی آب به نحو شایسته ای  خواهیم پرداخت.
وی ادامه داد: ۵۵ هزار پرسنل و ۸۵۰ هزار دانش آموز پتانسیل زیادی است که می تواند در این امر مهم نقش داشته باشد و بر اساس ابلاغیه ای که استاندار محترم اعلام کرده اند در نظر داریم کاهش ۳۰ درصدی مصرف آب را به اجرا برسانیم.
میرپور در پایان گفت: استفاده از تجهیزات کاهنده، مخازن ذخیره آب ، همکاری برای فراهم آوردن شرایط حفر ۲۰ حلقه چاه ، کنترل فشار آب و مهمتر از همه پیش بینی زنگ آب که قرار است در شورای تامین استان مصوب شود و به شکل نمادین به صدا درآید از برنامه هایی است که در راستای ایجاد فرهنگ استفاده بهینه از آب اجرایی خواهد شد.
در پایان این نشست مدیران آموزش و پرورش استان از سامانه ۱۲۲ شرکت آبفا بازدید و با فرآیند پاسخگویی به مشترکین استان آشنا شدند.

حوزه: 
مدیرعامل
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو