امروز : ۲ خرداد, ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶

شما اینجا هستید

نقش مؤثر آموزگاران در نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه آب

در مراسم کارگاه آموزشی مصرف بهینه آب  که با حضور اولیاء و مربیان دانش آموزان مدارس ابتدایی شهرستان زرین شهر برگزار شد  مدیر آبفا لنجان گفت: ایران از لحاظ آب و هوایی  جز کشور های خشک ونیمه خشک محسوب می شود بطوریکه متوسط بارندگی در کشور حدود ۲۵۰ و ۲۰۰ میلیمتر میباشد پس در چنین شرایطی مردم باید متناسب با منابع موجود آب را مصرف کنند
بیکیان افزود: در تابستان سال جاری به دلیل کمبود شدید منابع آبی ،با چالش های جدی برای تامین آب شرب مردم مواجه بودیم اما خوشبختانه توانستیم با تلاش شبانه روزی این بحران را مهار کنیم و آب شرب با وضعیت مطلوب اعم از کمی و کیفی  در اختیار مردم قرار گرفت.
وی با بیان اینکه باید مصرف سرانه خود را به میانگین جهانی نزدیک کنند عنوان کرد: در حال حاضر میانگین مصرف سرانه آب در دنیا بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ لیتر در شبانه روز است این در حالیست که هم اکنون مصرف سرانه آب خانگی در استان حدود ۱۵۴ لیتر در شبانه روز می باشد پس می طلبد مردم در مصرف آب بیش از پیش دقت کنند.
مدیر آبفا لنجان گفت: خوشبختانه بارندگی ها در فصل پاییز مطلوب بوده است اما این دلیل نمی شود که تصور کنیم که دیگر مشکل کمبود آب نداریم بلکه همچنان باید آب را بهینه مصرف کرد که در این میان نقش اولیاء و مربیان بسیار حائز اهمیت است.
بیکیان به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در جامعه پرداخت و بیان داشت  :مربیان و آموزگاران می توانند با  آموزش راههای مصرف بهینه آب به دانش آموزان زمینه فرهنگ صحیح آب را در جامعه فراهم کنند که در این میان آموزش دانش آموزان مقطع ابتدایی بسیار مهم است .

در ادامه این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان لنجان گفت:در چند سال اخیر با اینکه کشور و بدنبال آن استان وشهرستان بدلیل خشکسالی با کمبود آب مواجه شدند اما با این وجود مسئولان آبفا در استان و شهرستان توانستند به خوبی بر مشکلات غلبه کنند و آب مرد نیاز را در اختیار مردم قرار دهند.
شاهمرادی افزود: مسئوالان امر در چند سال اخیر توانستند به رغم مشکلات ناشی از کم آبی ،برنامه ریزی جامعی پیرامون مدیریت مصرف آب در دستور کار قرار دهند .
وی به مصرف بهینه آب اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:تا کنون هیچ مسئولی به مردم نگفته که آب مصرف نکنید بلکه از طریق رسانه ملی و مکتوب از مردم خواسته شده است که آب را بهینه مصرف کنید که این مهم امری بدیهی است.
مدیر آموزش و پرورش لنجان گفت: در سالهای اخیر آموزش و پرورش لنجان  برنامه های متنوعی پیرامون مصرف صحیح آب در مقاطع مختلف تحصیلی اجرا نموده است که در این زمینه می توان به برنامه هایی که با همکاری و هماهنگی آبفا ازجمله جشنواره نخستین واژه آب ،مسابقه نقاشی آب مساوی زندگی و زنگ آب اشاره کرد.

    

 

حوزه: 
مدیرعاملمدیریت شهر اصفهاناداره روابط عمومی و آموزش همگانی شهر اصفهان
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو