افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در استان اصفهان/صرفه جویی ضروری است
امروز : ۱۱ فروردين, ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان

شما اینجا هستید

افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در استان اصفهان/صرفه جویی ضروری است

معاون بهره برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: با شیوع ویروس کرونا مصرف آب در اصفهان ۱۳ درصد افزایش یافت.
ناصر اکبری با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر افزایش میزان مصرف آب در روزهای پایانی سال اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا وضعیت آب اصفهان نسبت به مشابه سال گذشته از اول تا بیستم وچهارم  اسفندماه ۱۳ درصد افزایش یافته که در بعضی روزها با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.
وی افزود: با رشد تصاعدی که شستشوی بهداشتی با خانه تکانی همراه شده در هفته پایانی اسفندماه با ضریب مصرف ۳۵ درصدی و در دو روز آخر امسال با افزایش ۵۰ درصدی مصرف آب در اصفهان مواجه خواهیم شد.
شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است
معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است، تصریح کرد: با افزایش مصرف آب تمام سعی ما حفظ پایداری شبکه و مدیریت توزیع برای تامین آب است اما لازم است بر مصرف بهینه تاکید شود تا با قطعی آب مواجه نشویم.
وی بیان داشت: ظرفیت آب دریافتی از تصفیه خانه باباشیخ علی تنها حدود یازده درصد است در حالی که در زمان اوج مصرف این مقدار به ۱۶ متر مکعب افزایش می یابد و با مصرف بهینه می توان این وضعیت را کنترل کرد.
نظارت بر کیفیت آب با شبکه بهداشت مرتبط است
اکبری نظارت بر کیفیت آب را به شبکه بهداشت مرتبط دانست و گفت: آبی که وارد شبکه توزیع می شود با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان است و کنترل کیفیت با تایید بهداشت استان انجام می شود.
وی گفت: با توجه به شیوع کرونا میزان کلرآب بین ۰,۸ تا ۱ تثبیت شده و آب اصفهان یکی از باکیفیت ترین آب شرب کشور است.


 

حوزه: 
مدیرعامل
آب و فاضلاب استان اصفهان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان می‌باشد.(استفاده از مطالب اين سايت با ذكر منبع بلامانع است)

طراحی و پیاده سازی دیتا پردازش سپانو
نرم افزار CRM آریا