آغاز به کار دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب

شما اینجا هستید


نشست اطلاع رسانی دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب در محل دبیرخانه دائمی جشنواره ، خانه فرهنگ آب برگزار شد .
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به ساختار برگزاری دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب خاطرنشان ساخت : در بخش فیلم هر کارگردانی می تواند فیلم های مستند ، داستانی ، پویانمایی و در بخش عکاسی هر عکاس  می تواند حداکثر با یک مجموعه عکس یا 5 تک عکس با موضوعات «طبیعت» ، «صنعت و کشاورزی» ، «مستند اجتماعی» و «عکاسی خلاقانه» با محوریت آب در جشنواره شرکت کند .
مهندس هاشم امینی به اهداف برگزاری این جشنواره پرداخت و اعلام کرد : ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف در میان قشرهای مختلف جامعه ، استفاده از ابزار هنر برای ترویج سبک زندگی ایرانی -  اسلامی با رویکرد مدیریت مصرف بهینه آب ، حساس نمودن افکار عمومی نسبت به مسأله حفاظت از منابع آبی و بازچرخانی آب در صنعت ، اقتصاد آب و مدیریت مصرف آب شرب ، فرهنگ شهروندی و مدیریت مصرف آب شرب از اهداف مهم این جشنواره است .
دبیر دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب گفت : آخرین فرصت ارسال آثار 15 اسفندماه 93 است و برگزاری جشنواره 8 ، 9 و 10 اردیبهشت ماه 1394 می باشد .
وی افزود : اصفهان مهد هنر است و مطمئناً با ورود هنرمندان به عرصه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب این مهم به دقت و سرعت بهتری در جامعه نهادینه شود .
مهندس امینی نقش رسانه را در ترویج مصرف بهینه آب بسیار حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان ساخت : اصفهان در تابستان سال جاری با کمبود 3 مترمکعب آب جهت تأمین آب شرب مواجه بود که خوشبختانه با اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله مصرف بهینه آب که صورت گرفت با کمترین مشکل سپری گردید در این امر صداوسیما ، مطبوعات سراسری و محلی و نیز خبرگزاری ها نهایت همکاری با آبفا استان اصفهان را داشتند .
مدیرعامل آبفا استان اصفهان با تأکید بر مصرف بهینه آب اعلام کرد : ترویج مصرف بهینه آب باید مستمر و پیوسته انجام گیرد تا فرهنگ سازی مصرف بهینه در میان تمام اقشار جامعه نهادینه شود ولی مطمئناً با افرادی که هنجارشکنی می کنند و قانون گریز هستند مطابق با قانون رفتار می شود . این درحالیست که سرانه مصرف آب خانگی در سال گذشته حدود 183 لیتر در شبانه روز و هم اکنون این رقم به 160 لیتر در شبانه روز رسیده است که این امر بیانگر اصلاح الگوی مصرف آب است .
وی درخصوص تأمین آب شرب تابستان آینده اعلام کرد : پیش بینی هواشناسی حاکی از آن است که بارندگی ها در سال آبی جاری به صورت نرمال می باشد بنابراین کمبود آب شرب همچنان در اصفهان وجود دارد در حالیکه سالانه 30 هزار مشترک به مشترکین آبفا در استان افزوده می شود بنابراین مصرف بهینه آب باید همچنان ادامه داشته باشد .
در ادامه این نشست سیدین نیا مدیر حوزه هنری استان اصفهان گفت : خوشبختانه دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب با وقفه چهارسال برگزار شد و انتظار می رود به منظور ترویج و ترغیب مصرف بهینه آب این جشنواره هر دو سال یکبار به صورت منظم در اصفهان برگزار شود تا آثار مطلوب آن در جامعه بیش از پیش نمایان شود .
مدیر اجرایی جشنواره اعلام کرد : شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با همکاری حوزه هنری استان اصفهان در مردادماه سال 1390 اقدام به برگزاری نخستین دوره جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب در شهر تاریخی اصفهان کردند که با استقبال کم نظیر هنرمندان روبه رو شد و دریافت 3088 اثر  در بخش های فیلم و عکس از هنرمندان عکاس و فیلم ساز از سراسر کشور، آن هم در نخستین دوره یک جشنواره، موید همین امر است.  در نخستین دوره این جشنواره از بین آثار رسیده، تعداد 102قطعه عکس از 81 هنرمند عکاس و همچنین تعداد 22 فیلم انیمیشن، 70 فیلم مستند و 63 فیلم کوتاه داستانی توسط هیئت های انتخاب، برگزیده شدند که در بخش نهایی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی اظهار امیدواری کرد با استقبال خوب سازمانهای کشوری و استانی و حمایتهای مالی و معنوی آنها از دومین جشنواره ملی فیلم و عکس جلوه های آب و ارسال آثار از نظر کمی و کیفی نسبت به جشنواره اول از شرایط بهتری برخوردار باشد . در این راستا از تمامی اصحاب رسانه تقاضا کرد نهایت تلاش و سعی خویش را جهت پوشش وسیع اطلاع رسانی آن بعمل آورند تا شرایط حضور آثار تمامی کسانی که در حوزه هنر توانمند می باشند فراهم گردد .
همچنین در این نشست از 39 نفر مدیران مسئول و سرپرستان روزنامه های محلی و خبرگزاریها و همچنین خبرنگارانی که در حوزه ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب در تابستان سال جاری تلاش مضاعفی داشته تقدیر و تشکر بعمل آمد .

 

 

منبع: 
روابط عمومی آبفا استان اصفهان
حوزه: 
دسته بندی خبر: 
اخبار فرهنگی