مدیرعامل

شما اینجا هستید

تخصیص آب شرب به اصفهان  به 5/5 متر مکعب کاهش یافته در حالیکه این رقم در مدت مشابه  سال گذشته 11/5 مترمکعب  بوده است این در حالیست که تخصیص آب شرب نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ گفت: با تخصیص 5/5 متر مکعب آب شرب برای 56 شهر و300 روستا ،همه مردم در سطح استان باید مصرف خود را تا 30 درصد کاهش دهند .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هنرمندان در بزنگاه های مختلف نشان دادند با جایگاهی که در میان مردم دارند اثرپذیری مطلوبی بر رفتار آنها دارند پس در این شرایط از هنرمندان می خواهیم ساکنان فلات مرکزی را به شیوه هنرمندانه متقاعد سازند که با سازگاری و نیز متناسب با اقلیم خشک ،آب را مصرف کنند.    مهندس هاشم امینی در نشست هم اندیشی هنرمندان و مسئولان درباره مصرف بهینه و صرفه جویی آب در اصفهان افزود: ما در سال های اخیر با کاهش بارش های موثر مواجه بودیم و باید این باور در بین مردم ایجاد شود که شرایط اقلیمی تغییر کرده است هرچند موضوع مدیریت آب نیز جای بحث دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در نشستی با مدیران، معاونان مالی و پشتیبانی و مسئولان روابط عمومی مدیران نواحی آموزش و پرورش استان بر فرهنگ سازی مصرف بهینه آب تأکید کرد و گفت: در سال آبی جاری که 47 درصد کاهش بارش داشتیم باید تک تک افراد جامعه آب را بهینه مصرف کنند تا در این شرایط خشکسالی مسئولیت اجتماعی خود را در مقابله با تبعات ناشی از خشکسالی به خوبی انجام داده باشیم که در این زمینه آموزش و پرورش بهترین نهاد برای مهیا نمودن فرهنگ صحیح مصرف در جامعه هستند.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  در جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه و مسئولان درباره مصرف بهینه و صرفه‌جویی آب گفت: از روز ۲۲ اردیبهشت‌ماه امکان ثبت درخواست متقاضیان  لوازم کاهنده مصرف آب  با سامانه 1522 شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  وجود دارد .

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان گفت: در حال حاضر 35 میلیون نفر ازمردم کشور با تنش آبی دست وپنجه نرم می کنند این در حالیست که در سال آبی جاری با کاهش 40 درصدی بارندگی ها در حوضه آبریز زاینده رود مردم این منطقه نیز با بحران کم آبی روبرو هستند که راه غلبه براین بحران مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف است.

قائم مقام وزیر نیرو در نشست انسجام بخشی مدیران آب و برق استان اصفهان و نیز جلسه مدیریت گذر از بحران آب با مدیران شرکت آبفا اصفهان که به منظور گذر از بحران کم آبی در اصفهان برگزارشد گفت: امسال سال فرصت برای همه مدیران شرکت های تابع وزارت نیرو است که باید با همکاری، تعامل، همفکری و همدلی به دنبال راهکارهای خلاقانه و جدید برای گذر از بحران کم آبی در فلات مرکزی و حوضه آبریز زاینده رود باشند چرا که حوضه آبریز زاینده رود نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 40 درصدی بارندگی مواجه شده است این درحالیست که هریک در صد کاهش بارندگی تبعات بسیاری به دنبال دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به برگزاری مانور بزرگ سازگاری با کم آبی ،خود باوری و هم افزایی هم زمان در 56 شهر و 300 روستا تحت آبرسانی اصفهان بزرگ گفت:این روزها باید با رویکرد پذیرش شرایط موجود برنامه های خود را  تدوین کنیم تغییر شرایط آب و هوایی کشور امری غیر قابل انکار است که دراین میان بخش فلات مرکزی بسیار تحت تغییر اقلیم قرار گرفت بطوریکه  شاهد نزدیک به یک دهه خشکسالی متوالی در شهرهایی که در فلات مرکزی کشور قرار دارند هستیم  پس باید ساکنان این منطقه  با پذیرش تبعات خشکسالی  سعی در سازگاری با کم آبی نمایند که در این راستا شرکت آبفا استان اصفهان اقدام به برگزا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسمی که به مناسبت روز سقا با حضور بیش از 100 نفر از اکیپ مروجین و همه کارکنان ستادی برگزارشد بر شرایط بحرانی تامین آب شرب در تابستان اشاره کرد و افزود:در سال گذشته میزان آورد آب در سد زاینده رود حدود یک میلیارد و200 میلیون مترمکعب بوده درحالیکه این رقم هم اکنون به کمتر از 400 میلیون مترمکعب رسیده است این درحالیست که نیاز آب شرب برای مردم 56 شهر و 300 روستا  حدود 14 هزار و 500 لیتر در ثانیه می باشد. بنابراین تنها راهبرد عبور از بحران کم آبی در اصفهان اعمال مدیریت مصرف است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا پایان تیرماه 1397 آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی برای تامین آب مصرفی اصفهان نخواهیم داشت.
مهندس هاشم امینی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با موضوع بررسی راهکارهای کاهش حداکثری آب در بخش های مختلف، اظهار کرد: مشکل آب بسیار حادتر از آن چیزی است که بیان می شود. سد زاینده رود آب شرب 6 میلیون نفر در استان اصفهان، یزد و کاشان و هم چنین آب کشاورزی چهارمحال و بختیاری و اصفهان و آب مورد نیاز صنعت اصفهان و درصد کمی از یزد را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع شهرداران و اعضای شورای شهر شهرهای خواف،نشتیفان ، قاسم آباد و سلامیان از استان خراسان رضوی ، به جذب 992 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژ ه های آبفا اصفهان پرداخت و اعلام کرد: شرکت آبفا استان اصفهان در 8 سال گذشته با تعاملی که با بخش خصوصی در دستور کار قرار داد توانست بیش از 992 میلیارد تومان سرمایه گذاری این بخش را در اجرای پروژه های آبفا در استان اصفهان عملیاتی نماید.

صفحات