مدیرعامل

شما اینجا هستید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسمی که به مناسبت روز سقا با حضور بیش از 100 نفر از اکیپ مروجین و همه کارکنان ستادی برگزارشد بر شرایط بحرانی تامین آب شرب در تابستان اشاره کرد و افزود:در سال گذشته میزان آورد آب در سد زاینده رود حدود یک میلیارد و200 میلیون مترمکعب بوده درحالیکه این رقم هم اکنون به کمتر از 400 میلیون مترمکعب رسیده است این درحالیست که نیاز آب شرب برای مردم 56 شهر و 300 روستا  حدود 14 هزار و 500 لیتر در ثانیه می باشد. بنابراین تنها راهبرد عبور از بحران کم آبی در اصفهان اعمال مدیریت مصرف است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا پایان تیرماه 1397 آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی برای تامین آب مصرفی اصفهان نخواهیم داشت.
مهندس هاشم امینی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با موضوع بررسی راهکارهای کاهش حداکثری آب در بخش های مختلف، اظهار کرد: مشکل آب بسیار حادتر از آن چیزی است که بیان می شود. سد زاینده رود آب شرب 6 میلیون نفر در استان اصفهان، یزد و کاشان و هم چنین آب کشاورزی چهارمحال و بختیاری و اصفهان و آب مورد نیاز صنعت اصفهان و درصد کمی از یزد را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع شهرداران و اعضای شورای شهر شهرهای خواف،نشتیفان ، قاسم آباد و سلامیان از استان خراسان رضوی ، به جذب 992 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژ ه های آبفا اصفهان پرداخت و اعلام کرد: شرکت آبفا استان اصفهان در 8 سال گذشته با تعاملی که با بخش خصوصی در دستور کار قرار داد توانست بیش از 992 میلیارد تومان سرمایه گذاری این بخش را در اجرای پروژه های آبفا در استان اصفهان عملیاتی نماید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به وضعیت منابع آب شرب در اصفهان گفت:  در سال گذشته میزان بارش در حوضه آبریز زاینده رود حدود 1200 میلیمتر بوده که این رقم در سال آبی جاری با احتساب بارندگی های اخیر به 477 میلیمتر رسیده است که این رقم بیانگر این مسئله است   در سال آبی جاری  میزان بارندگی در حوضه آبریز زاینده رود، یک سوم بارش ها در سال گذشته  در این حوضه بوده است .همچنین در سال گذشته  آورد سد زاینده رودحدود یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب بوده که این رقم هم اکنون به 360 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

مدیرعامل  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به منابع جایگزین برای تامین آب شرب مردم  در اصفهان گفت: درست است به دلیل کاهش بی سابقه حجم ذخیره سد زاینده رود برای تامین آب شرب پایدار مردم در صدد منابع جایگزین هستیم اما این امر دلیل بر کاهش کیفیت و سلامت آب شرب در اصفهان نمی باشد.چرا که همه روزه مراکز ذی صلاح منابع آب شرب را مورد بازرسی و آزمایش های میکروبی و شیمیایی قرار می دهند .

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب در نسشتی با مدیرکل آموزش وپرورش استان اصفهان برهمکاری دو جانبه پیرامون تعامل در راستای مصرف بهینه آب تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط بحران کم آبی در اصفهان اداره کل  آموزش و پرورش با نظارت و پایش مصارف مدارس  زمینه کاهش 10 درصدی مصرف آب را در مدارس  فراهم نماید این در حالیست که در سال گذشته مدارس استان با ارائه راهکارهای مصرف بهینه آب شاهد کاهش 6 درصدی مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل گردیده است. در ششمین جلسه کمیته بحران آب در اصفهان ،مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور غیر حضوری و در پیام تلفنی به مواردی که منجر به مهار تنش  کم آبی در اصفهان می شود اشاره کرد و گفت :بررسی ها حاکی از آن است که کاهش بارندگی در حوزه آبریز زاینده رود در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده است بنابراین برای تامین آب شرب این منطقه باید تلاش مضاعف کرد و همه توان وتخصص را بکار برد تا از این چالش بسلامت عبور کرد.

 مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در ششمین جلسه تنش آبی که با حضور مدیرعامل آبفا کاشان و مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ برگزار شد گفت:در حال حاضر 6 میلیون نفر در فلات مرکزی تامین آب شرب آنها بستگی  به حجم ذخیره سد زاینده رود دارد این درحالیست که براساس اعلام نظر کارشناسان خط قرمز حجم ذخیره سد زاینده رود 200 میلیون مترمکعب اعلام شده است در حالیکه با توجه نیاز آبی 6میلیون نفر برای تامین آب شرب  آنها بنظر می رسد باید خط قرمز حجم ذخیره سد زاینده رود را 400 میلیون متر مکعب اعلام کرد هر چند که هم اکنون حجم ذخیره سد زاینده رود به 144 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

مهندس هاشم امینی در جلسه بررسی مسائل و معضلات فاضلاب شهرضا، اظهار کرد: نماینده مردم در مجلس تلاش و پیگیری زیادی برای حل مشکلات شهرستان‌های حوزه انتخابیه دارد که حاصل آن، برگزاری جلسات مختلفی در سطوح ملی و استانی بوده است.
وی با بیان اینکه تنها راهکار حل معضل فاضلاب شهرضا استفاده از تسهیلات قانونی تبصره (۳) است، تصریح کرد: دولت در شرایط مالی فعلی، هیچ پروژه عمرانی جدید را آغاز نمی‌کند.

دردیدار نوروزی و جلسه  نماینده مردم شهرستان نجف آباد و شهرداران شهرهای گلدشت ،عسگران و رضوانشهر با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توجه به وقوع خشکسالی شدید در منطقه واهمیت بازچرخانی آب بر اجرای سریع شبکه فاضلاب در شهرهای گلدشت ،عسگران و رضوانشهر تاکید گردید.

صفحات